Sport

ZYRTARE: Leon Dajaku huazohet te skuadra angleze

Sunderland ka siguruar shërbimet e sulmuesit kosovar, Leon Dajaku.

Dajaku ka kaluar te skuadra angleze në formë huazimi për një vit, shkruan lajmi.net.

“Sunderland është i lumtur t’iu njoftojë nënshkrimin e sulmuesit së krahut, Leon Dajaku. 20-vjeçari kalon në Stadiumin e Dritës nga Union Berlin, në formë huazimi deri në fund të sezonit 2021/22”, shkruhet në komunikatë.

Ndërkohë, Dajaku përfaqëson Kombëtaren e Gjermanisë dhe siç dihet publikisht para disa viteve kishte refuzuar Kosovën, për Kombëtaren në fjalë që as nuk e fton.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar