Sport

ZYRTARE: LEO MESSI LOJTAR I PARIS SAINT-GERMAINIT

Lionel Messi edhe zyrtarisht është futbollisti më i ri i Paris Saint-Germainit.

Janë gjigantët francez ata që e kanë zyrtarizuar gjashtë herë fituesin e Topit të Artë përmes një video të publikuar në faqen zyrtare, raporton Demokracia.com.

Ylli argjentinas sot pritet të nënshkruajë kontratë dyvjeçare me parisienët me mundësi të vazhdimit edhe për një vit tjetër.

Paga e Messit raportohet të jetë rreth 35 milionë euro në edicion, plus bonuset.

34-vjeçari u largua nga Barcelona pas 21 vjetësh.

Postime të ngjajshme
Sport

Pas ndeshjes me Lazion, Mourinho fjaloset me gazetarë dhe e braktis konferencën

Sport

Ylli i Serie A shënon gol të mrekullueshëm me shishe të ujit në dorë

Sport

Dueli i zjarrtë në Champions, PSG – Man City: Guardiola ka disa fjalë për Messin

Sport

Joshua u dërgua në spital menjëherë pas humbjes ndaj Usyk