Sport

ZYRTARE: Ky është portieri më i mirë i vitit nga UEFA

UEFA ka shpallur portierin më të mirë të vitit për sezoni 2019/2020, transmeton Insporti.

Portieri gjerman i Bayern Munich, Manuel Neuer është shpallur portieri më i mirë i vitit pas një sezoni fantastik ku fitoi të gjithë trofetë e mundshëm.

Neuer ishte njëri nga lojtarët kryesor të Bayernit duke bërë pritje të rëndësishme në rrugëtimi drejt triumfit të gjashtë të bavarezëve në Evropë.

Gjermani 35 vjeçar mund të konsiderohet si njëri nga portierët më të mirë në histori të futbollit pas një karrierë fantastike ku ka fituar mbi 20 tituj me Schalken, Bayern Munchen dhe kombëtaren gjermane.

Postime të ngjajshme
Sport

Interi merr vetëm një pikë përballë Monchengladbach në ‘San Siro’

Sport

Fitore minimale e Liverpool

Sport

Visoka tregon për formën e rikthyer te Vitia dhe synimin e klubit

Sport

Bayerni e nis furishëm mbrojtjen e titullit në Evropë