Sport

ZYRTARE: Ky është mbrojtësi më i mirë në Evropë

Joshua Kimmich e ka fituar çmimin për mbrojtësin më të mirë të sezonin 2019/2020 që u nda nga UEFA, në ceremoninë e zhvilluar në Gjenevë të Zvicrës.Në konkurrim për çmimin e mbrojtësit më të mirë ishte treshja e Bayern Munichut: David Alaba, Alphonso Davies dhe Joshua Kimmich.

Kjo për faktin se bavarezët dominuan në secilën garë ku ishin pjesëmarrës në sezonin që lamë pas.

Bayerni e fitoi Bundesligan, DFB Pokal dhe Ligën e Kampionëve – tripletën e famshme, ashtu që edhe në aspektin individual, lojtarët duhet të vlerësoheshin.Klubi gjerman e fitoi edhe Superkupën e Evropës dhe Superkupën e Gjermanisë në këtë fillim të sezonit të ri.

Mbrojtësja e Lyonit, Wendie Rendard, e ka fituar këtë çmim në kategorinë e femrave,.

Postime të ngjajshme
Sport

E vendos në shitje medaljen e finales më të “çmendur” të Ligës së Kampionëve, për të paguar borxhet

Sport

Legjenda e Prishtinës lavdëron rivalin për titull, ka fjalë të mëdha për ta

Sport

Reagon Trepça ’89: Na u anulua një gol i rregullt në ndeshjen ndaj Gjilanit

Sport

Nga sulmi në mbrojtje, pikat e dobëta të Realit në “El Clasico”