Sport

Zyrtare: Ky është futbollisti i radhës i cili largohet nga Prishtina

Agon Xhaka ka vendosur të largohet nga Prishtina pas më shumë se 4 vitesh.

24 vjeçari ka njoftuar se tani është futbollist i lirë.

“Përmes këtij postimi tim, dua të ju njoftoj që nga sot jam lojtar i lirë. Deshta të shpreh dëshiren që të falenderoj klubin futbollistik FC Prishtina, në të cilin që nga hapat e mij të parë isha pjesë e kësaj skuadre. Ishte kënaqësi dhe privilegj të isha pjesë e FC Prishtinës” shkruan Xhaka në Facebook.

Ndryshe, Agon Xhaka është djali i axhës së Granit Xhakës.

Postime të ngjajshme
Sport

Kështu i pritën “Dardanët” ekipin olimpik të xhudos

Sport

Në sheshin e Prishtinës pritje madhështore për medalistet olimpike

Sport

Zyrtare: Ky do të jetë kundërshtari i Prishtinës në “play-off” nëse e kalon Bodo Glimtin

Sport

Përfundoi aventurën me Ukrainën, zbulohet pse u largua Andriy Shevchenko