Sport

Zyrtare: Ky do të jetë kundërshtari i Prishtinës në “play-off” nëse e kalon Bodo Glimtin

Prishtina është shumë afër një ëndrre të madhe të futbollit kosovar.

Prishtina e cila tashmë ka siguruar fazën e tretë në Conference League, sot ka mësuar kundërshtarin e mundshëm në fazën “Play off” e cila dërgon pastaj në fazën e grupeve në Conference League.

Bardhekaltrit do të ndeshën me skuadrën norvegjeze Bodo Glimt, por në rast se e kalojnë atë, atëherë në fazën Play – Off për kundërshtar do ta kenë fituesin e ndeshjes Mura – Zargilis.

Duke e parë formën e mirë të Prishtinës, gjithçka është e mundshme dhe nëse veç arrijnë bardhekaltrit ta prekin fazën e grupeve, do të ishte një lajm i jashtëzakonshëm për futbollin kosovar.

Postime të ngjajshme
Sport

Ahmeti tregon kur do të hapet stadiumi i ri në Lipjan, Rizani e kundërshton atë fuqishëm

Sport

Ndodh edhe kjo: Është 60 vjeç, zëvendëspresident, i kërkuar nga Interpoli dhe debuton në futbollin profesionist

Sport

Plotë ndryshime, ky pritet të jetë formacioni i Realit ndaj Mallorcas

LajmeSport

Ideja interesante e Përparim Ramës për stadiumin “Fadil Vokrri”