Sport

Zyrtare: Konfirmohen dy mungesat e mëdha të Kosovës për ndeshjen ndaj Spanjës

Përfaqësuesja e Kosovës do ta zhvillojë ndeshjen e fundit eliminatore për këtë muaj nesër në mbrëmje, raporton FrontOnline.

Në stadiumin “Fadil Vokrri”, “Dardanët” janë nikoqir të ish-kampionit të Evropës dhe botës, Spanjës.

Ndeshja mes Kosovës dhe “Furisë së Kuqe” do të zhvillohet në kuadër të grupit B eliminator për “Katar 2022” nga ora 20:45.

Për ndeshjen me “Furinë e Kuqe”, Bernard Challandes nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e dyshes Lirim Kastrati dhe Besar Halimit, të cilët do të mungojnë për shkak të kartonëve.

Dhe nuk dihet nëse kundër Spanjës do të rikthehen portieri Visar Bekaj i cili ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe sulmuesi Elbasan Rashani që pësoi një lëndim të lehtë në prag të ndeshjes me Greqinë.

Për ta plotësuar këtë hapësirë, Challandes ka ftuar mesfushorin e Dritës, Muharrem Jashari.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar