Sport

Zyrtare: Khabib Nurmagomedov vendos të bëhet futbollist, nënshkruan më këtë ekip

Khabib Nurmagomedov e kishte “demoluar” Justin Gaethjen dhjetë muaj më parë, dhe tani ai ka nisur një karrierë të re.

Mundësi i pensionuar i UFC-së e kishte mbyllur karrierën me 29 fitore dhe asnjë humbje në moshën 32-vjeçare.

Prej atëherë, ai nisi të stërvitet në futboll, duke folur me plot admirim për Cristiano Ronaldon.

Russian third-tier side Legion Dynamo announced the deal online with a contract on the table

Ikona e MMA-së tani ka nënshkruar kontratë profesionale me FC Legion Dynamon, skuadër e divizionit të tretë të futbollit rus.

Klubi që e mbylli edicionin e kaluar në vendin e katërt, e ka njoftuar transferimin e Khabibit.

“Një betejë e madhe e pret Legionin, ku kemi nevojë për luftëtarë të mrekullueshëm. Jemi duke u pvrgatitur të ngjitemi më lartë me Khabib Nurmagomedovin”, thuhet në njoftim.

Postime të ngjajshme
Sport

Tetë pjesëmarrës nga Kosova do të vijojnë kursin evropian për administratorë sporti

Sport

Suedi – Kosovë, për vetëm tri orë rekord i shitjeve të biletave

Sport

Caktohen gjyqtarët për javën e katërt në Ligën e Parë

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 5-të, Çaka përsëri në kryendeshje