Sport

Zyrtare: Kemal Ademi bëhet me skuadër të re

Sulmuesi me prejardhje nga Kosova, Kemal Ademi, pjesën e mbetur të sezonit do e vazhdojë te Fatih Karagmruk, shkruan Zeri.info.

Përmes një njoftimi në njoftimi në faqen zyrtare të klubit, Fernerbahce ka konfirmuar huazimin e 25 vjeçarit te skuadra tjetër nga Superliga e Turqisë.

“Lojtari ynë, Kemal Ademi, është huazuar te Fatih Karagumruk deri në fund të sezonit. Ne i urojmë sukses”, thuhet në njoftimin e gjigantit turk.

 

Ndryshe, Kemal Ademi ka kontratë të vlefshme me Fenerbahcen deri në verën e vitit 2023.

Postime të ngjajshme
Sport

Nga këto komuna janë rastet e reja me Covid 19

Sport

Superliga e Kosovës: Mbyllen me këto rezultate ndeshjet, Drenica – Gjilani, Arbëria – Feronikeli

Sport

SUPERLIGA: Ky është rezultati momental në ndeshjet, Drenica – Gjilani dhe Arbëria – Feronikeli

Sport

Tjetër gol në ndeshjën, Arbëria – Feronikeli