Sport

ZYRTARE: KB Prishtina rinovon me Dardanën Berishën

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

KB Prishtina duket se ka filluar këndelljen për sezonin e ri.

Pas njoftimeve për disa përforcime dhe rinovimin me basketbollistët kryesorë, edhe Dardan Berisha ka vendosur të vazhdojë me klubin bardhekaltër.

Këtë e ka konfirmuar klubi kryeqytetas nëpërmes një njoftimi në Facebook, shkruan lajmi.net.

”Dhe në fund qershia mbi tortë… Basketbollisti më i mirë në Kosovë i cili nuk ka nevojë për prezantim ka rinovuar kontratën me klubin tonë”, thuhet në njoftimin e KB Prishtinës.

Ndryshe, KB Prishtina do tentojë garimin në Ligën e Kampionëve sivjet.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv