Sport

ZYRTARE: Kartoni i kuq ndaj Celta Vigos, vjen dënimi për Modricin

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Komisioni Disiplinor ka publikuar vendimin për kartonin e kuq të mesfushorit të Real Madridit, Luka Modric.

Komisioni Disiplinor i Federatës së Futbollit të Spanjës ka sanksionuar me një ndeshje moslojë mesfushorin e Real Madridit, Luka Modric.Vendimi vjen pas kartonit të kuq me të cilin u ndëshkua në ndeshjen e xhiros së parë në La Ligë mes Real Madridit dhe Celta Vigos, raportojnë mediat spanjolle, transmeton lajmi.net.

Modric u përjashtua me karton të kuq në minutën e 56-të të ndeshjes pas një ndërhyrjeje të rrezikshme ndaj Denis Suarez.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv