Sport

Zyrtare: Istogu ‘blindon’ tre futbollistët e radhës

Istogu po përgatitet për edicionin e ri 2021/22 në Ligën e Parë të Kosovës.

Kaltërebardhët gjatë ditës së sotme kanë njoftuar për tri rinovime të kontratave, shkruan Gazeta Olle.

Bëhet fjalë për mbrojtësin Kadri Kastrati, mesfushorin Erjon Qeta dhe portierin Dardan Podrimaj, me të cilët ka vazhduar bashkëpunimi edhe për një edicion.

Edhe gjatë ditës së djeshme skuadra e Istogut ishe e ‘zënë’ me rinovime.

Trajneri Nazmi Rama, portieri Valmir Hajrizaj, mbrojtësi Granit Ademaj dhe mesfushori Egzon Kurteshi, vazhduan bashkëpunimin me klubin për sezonin e ri.

Postime të ngjajshme
Sport

Publikohet ranglista e re e FIFA-së, ja ku rënditet Kosova

Sport

Superlajm për Edon Zhegrovën

Sport

Aguero arrin te Barcelona dhe shpenzon gjysmë milioni euro për të blerë një veturë të re

Sport

Vëllaznimi bën goditjen e radhës në merkato