Sport

ZYRTARE: Ilir Gashi nënshkruan me këtë skuadër

Ilir Gashi, tani edhe zyrtarisht është pjesë e skuadrës greke FC Asteras Vlachiotis, që bën pjesë në Kategorinë e tretë të Greqisë.

Gashi aktivizohet si mbrojtës i krahut të majtë dhe së fundmi ishte tek Rilindja e Prishtinës, shkruan Gazetasheshi.com

Kryetari i klubit të Rilindjes së Prishtinës në emër të skuadrës dhe ish-bashkëlojtarëve të Ilir Gashit i kanë uruar talentit 20 vjeçar suksese me skuadrën e re.

“Nga Sot lojtari i klubit tonë Ilir Gashi edhe zyrtarisht do jete pjesë e klubit grek
FC Asteras Vlahioti. Zoti ta bëft mbarë dhe qoft vetem fillimi i karieres tuaj
I arritsh majet e sukseseve si futbollist, gjdo enderr e jetes tu befte realitet.
Ilir Gashi, KF Rilindja. Ne Emrin tim, Bordit,dhe gjithë lojtarve te klubit Rilindja
Urime dhe suksese”, ka shkruar Fadil Gashi.

Postime të ngjajshme
Sport

Barcelona e do Shkodran Mustafin në janar

Sport

ZYRTARE: Peja bëhet me kryetar të ri

Sport

UEFA publikon listën me kandidatët për ekipin e vitit

Sport

Saranda Daci flet për debutimin dhe transferimin në Çeki