Sport

Zyrtare: Igli Tare sjell mbrojtësin serb te Lazio

Lazio ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me klubin serb, Cukarici për transferimin e mbrojësit, Dimitrije Kamenoviq.

Lajmi e ka dhënë vetë klubi nga kryeqyteti italian i cili ka njoftuar gjithashtu se Kamenoviq është duke kryer ekzaminimet mjekësore, përcjell Demokracia.com.

20-vjeçari do të qëndroj tek Cukaricki për gjashtë muaj të tjerë në huazim, ndërkohë do të jetë pjesë e kampit parasezonal të Lazios këtë verë.

Kamenovic bëri 19 paraqitje sezonin e kaluar, duke shënuar një gol dhe dhuruar dy asistime.

Postime të ngjajshme
Sport

Zbulohet shuma e transferimit të Rashicës në Premierligë, kjo është shuma që përfiton ish-klubi i tij, Vushtrria

Sport

Mesazhi emocional i Rashicës drejtuar tifozëve të Werder Bremenit pas transferimit në Premierligë

Sport

Lajmi i fundit: Milot Rashica i bashkohet klubit të Premier Leagues

Sport

“Bomba” nga Spanja: Gjiganti evropian arrin marrëveshje me Haalandin, paga e tij javore është e “çmendur”