Sport

Zyrtare: Godet Ulpiana transferon një super futbollist

Mesfushori i njohur, Argjent Mustafa është përforcimi më i ri i Ulpianës.

Kjo është bërë e ditur nga klubi lipjanas e cila ka prezantuar Mustafën në ambientet e klubit.

“KF Ulpiana zyrtarizon marrëveshjen me mesfushorin e njohur nga Kosova, Argjent Mustafa”.

“Argjent Mustafa vjen nga radhët e KF Drenicës ku arriti ti luaj 25 ndeshje, dhe duke bërë 5 asistime dhe 2 gola. Ne i urojmë shum suksese Argjendit në klubin tonë, dhe së bashku ti arrijmë qëllimet tona”, thuhet në njoftimin e klubit.

Kujtojmë se gjatë ditës së sotme, Ulpiana e prezantoi edhe futbollistin brazilian, Iran da Conceiça.

Postime të ngjajshme
Sport

Ardian Nuhiu se harron ndeshjen kundër Feyenoordit: Ja çka iu thash futbollistëve

Sport

EKSKLUZIVE: KF Onix arrin marrëveshje me ish-lojtarin e Llapit

Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale

Sport

Liverpool gati kontrata e reja për 6 yjet e tyre, disa nuk janë në listë