Sport

Zyrtare: Godet Llapi, nënshkruan me këtë sulmues

Jurgen Peqini ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me Llapin, ku ish sulmuesi i Besës së Kavajës do të rrit konkurrencën në repartin ofanziv në këtë skuadër.

Llapi e ka afruar në radhët e saj sulmuesin e qendrës nga Elbasani, Jurgen Peqini.

22 vjeçari që së fundmi ishte pjesë e Besës së Kavajës ka firmosur kontratë tre vjeçare dhe është bashkuar në përgatitjet e skuadrës për ndeshjet ndërkombëtare.

“Jurgen Peqini, 22 vjeç, i lindur në Elbasan më 24.08.1998, i gjatë 1.88 m është sulmues qendre. Ai së fundmi ishte pjesë e Besës së Kavajës. Karrierën e ka nisur tek skuadra e vendlindjes, Elbasani, për të kaluar më pas tek Teuta. Karrierë ka bërë edhe tek Turbina”, thuhet në njoftimin e klubit.

Ai ka bërë karrierë në klube si Elbasani, Teuta, Turbina dhe Besa e Kavajës.

Statistikat e Peqinit

2016/17 – KF Elbasani (5 gola, 3 asistime)

2017/18 – KF Teuta (6 gola)

2019/20 – KF Turbina (11 gola, 10 asistime)

2020/21 – KF Besa Kavajë (5 gola, 8 asistime)

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë