Sport

Zyrtare: Gliha e udhëheq Kosovën për ndeshjet e nëntorit – ja kur publikohet lista e lojtarëve të ftuar

Në kuadër të kualifikimeve të Botës “Katar 2022”, Kosova do ta zhvillojë edhe një ndeshje, atë ndaj Greqisë, me datë 14 nëntor, teksa, ndeshjen ndaj Greqisë dhe miqësoren ndaj Jordanisë, që zhvillohet 10 nëntor.

Kosova do ta zhvillojë pa trajnerin Bernard Challandes, i cili është larguar nga drejtimi i Kosovës pas rezultateve të dobëta.

Kosova për këto dy ndeshje do të udhëhiqet nga trajneri slloven, Primoz Gliha.

Lajmin për Insportin e ka konfirmuar, Muharrem Sahiti, i cili zbuloi se lista do të publikohet në fund të javës.

“Lista publikohet kah fundi i javës, përcillet gjendja e lojtarëve, është vendos që slloveni Gliha t’i udhëheq këto dy ndeshje, derisa të përcaktohemi për Selektorin”, tha Sahiti.

Trajneri slloven Primoz Gliha ka drejtuar ekipin U21 të Sllovenisë, por edhe ato më poshtë si U18 dhe U19, derisa Olimpija, Drava, Gorica, Mura dhe Koper janë klubet që ai i ka udhëhequr.

Ndryshe, Challandes ka zhvilluar gjithsej 37 ndeshje zyrtare me Kosovën, duke marrë 16 fitore, 8 barazime dhe 13 humbje.

Related posts
Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Sport

Kosovare Asllani shënon gol për Real Madridin në Ligën e Kampionëve të femrave

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *