Sport

Zyrtare: Gjilani bën goditjen e madhe, vazhdon me njërin nga lojtarët kryesorë

Enea Koliçi do të vazhdojë të mbrojë ngjyra e Gjilanit edhe për dy edicione.

Klubi ka njoftuar vazhdimin e kontratës me ‘gardianin’ që është prej më të mirëve në Superligë.

Koliçi erdhi te Gjilani në fillimin e sezonit 2020/2021, duke u kthyer në lojtarin kryesor të ekipit.

“Sport Club Gjilani njofton se ka arritur të zgjasë marrëveshjen e bashkëpunimit me Enea Koliçin edhe për dy edicionet e radhës”.

 

“Klubi falënderon Enean për besimin dhe i uron sukses drejt realizimit të objektivave që janë vendosur”, ka shkruar klubi në faqen zyrtare.

Pas dështimit sezonin e shkuar, Gjilani këtë vit po mendon që të forcojë radhët e veta.

Postime të ngjajshme
Sport

Rashica në Premierligë, vjen reagimi i Munishit

Sport

Prezantimi i veçantë i Milot Rashicës te Norwichi me flamur të Kosovës

Sport

Zbulohet shuma e transferimit të Rashicës në Premierligë, kjo është shuma që përfiton ish-klubi i tij, Vushtrria

Sport

Mesazhi emocional i Rashicës drejtuar tifozëve të Werder Bremenit pas transferimit në Premierligë