Sport

ZYRTARE: Gentrit Salihu bën hap të madh në karrierë, i bashkohet Portos!

Gentrit Salihu ka bërë një hapt të madh në karrierë, derisa nga tani do të jetë lojtari i shpresave te Portos, shkruan Gazetasheshi.com

Mesfushori nga Kosova ka nënshkruar një kontratë me ekipin portugez dhe tani do të bashkohet me skuadrën e stërvitur nga Jose Tavares.

Sëfundmi ka qenë pjesë FC Besa Pejë dhe ai shënoi dy herë dhe siguroi një asistim në 29 paraqitjet më të mira të vendit të tij.

Ndihmës-trajneri Antonio Frasco, e vlerësoj lartë 18 vjeçarin, derisa tha se vlera dhe potenciali i tij mundet që shumë shpejtë të arrijë një vend të ekipi i parë

“Ai duhet të kuptojë se ka mbërritur në një klub që është shumë kërkues dhe ka një dimension të madh në botë. Sigurisht që ne jemi këtu për ta ndihmuar atë të integrohet më lehtë dhe jam i sigurt se kjo do të ndodhë. Unë jam gjithmonë këtu për ta mbështetur atë, por kjo është mënyra e të qenit të klubit. Gjëja e parë që ne përpiqemi të përcjellim është që gjithmonë të respektojmë simbolin e FC Porto, qoftë në apo jashtë fushës. vlera dhe potenciali i tij, mundet të arrijë edhe të ekipi i parë, “tha Frasco për komunikimin e klubit.

Ndërsa Salihu, në deklaratën e parë të tij e shprehu se mezi pret të nis aventurën e tij të re: “Një ndjenjë e jashtëzakonshme të mbërrijë në klubin më të madh në Portugali. Mezi pres të bashkohem me ekipin dhe jam i emocionuar të filloj stërvitjet dhe të luaj. Unë jap gjithçka . mua çdo ditë dhe punoj shumë, sepse kjo është mënyra e vetme për të realizuar ëndrrat e mia. Unë dua të ndihmoj ekipin të jetë më i fortë dhe unë dua të jem më i mirë vetë. Ne kemi një grup të bashkuar dhe konkurrues që dëshiron të ndihmojë FC Porto të ketë sukses ”.

Postime të ngjajshme
Sport

Pas ndeshjes me Lazion, Mourinho fjaloset me gazetarë dhe e braktis konferencën

Sport

Ylli i Serie A shënon gol të mrekullueshëm me shishe të ujit në dorë

Sport

Dueli i zjarrtë në Champions, PSG – Man City: Guardiola ka disa fjalë për Messin

Sport

Joshua u dërgua në spital menjëherë pas humbjes ndaj Usyk