Sport

Zyrtare: Futbollisti shqiptar largohet nga Prishtina

Prishtina ka njoftuar se Gentian Muça nuk do të jetë më pjesë e klubit.

Futbollisti shqiptar e përfundon aventurën e tij në kryeqytet pas qëndrimit një vjeçar.

Qendërmbrojtësi me Prishtinën u shpall kampion i Kosovës për edicionin 2021/2022.

“Muça vinte si kampion dhe si i tillë përfundoi aventurën me ne, duke e përmbyllur ciklin e tij 1 vjeçar tek Prishtina pikërisht në ndeshjen ku klubi jonë shënoi arritjen më të madhe në historinë e vet në garat evropiane duke u kualifikuar në raundin e tretë të UEFA Liga e Konferencës”, thuhet në njoftimin e klubit.

“Klubi i futbollit Prishtina falenderon Gentin për profesionalizmin, korrektësinë, kontributin si dhe sjelljet e tij të shkëlqyera karrshi shokëve të tij futbollistë, stafit, drejtuesëve të klubit si dhe tifozëve tanë Plisat”, thuhet në fund të njoftimit nga faqja zyrtare e Prishtinë.

Postime të ngjajshme
Sport

Ahmeti tregon kur do të hapet stadiumi i ri në Lipjan, Rizani e kundërshton atë fuqishëm

Sport

Ndodh edhe kjo: Është 60 vjeç, zëvendëspresident, i kërkuar nga Interpoli dhe debuton në futbollin profesionist

Sport

Plotë ndryshime, ky pritet të jetë formacioni i Realit ndaj Mallorcas

LajmeSport

Ideja interesante e Përparim Ramës për stadiumin “Fadil Vokrri”