Sport

Zyrtare: Futbollisti i Feronikelit transferohet te Drita

Prince Balde është futbollisti më i ri i Dritës.

Transferimi i tij u bë i ditur nga faqja zyrtare e klubit bardhekaltër.

Lajmi se Balde ka arritur marrëveshje me Dritën javë më parë, ishte konfirmuar nga Zeri.info.

Mbrojtësi nga Libia ka nënshkruan kontratë dy vjeçare me nënkampionët e Kosovës.

Në të kaluarën Balde ishte pjesë e Superligës së Kosovës ku luajti për ekipin e Drenicës dhe së fundmi Feronikelit.

Njoftimi i plotë nga FC Drita:

Princ Balde nënshkruan me ne!

Sot kemi zyrtarizuar marrëveshjen me mbrojtësin e përfaqësueses së Liberisë Princ Balde!

Balde ka nënshkruar kontratë dy vjeqare me klubin dhe do të jetë i gatshëm që në ndeshjet e europës.

Balde 23 vjeqar do të shtojë edhe më shumë konkurencën në repartin e mbrojtjes dhe do të jetë një forcë shtesë për ekipin tonë drejt arritjes së qëllimeve tona!

Në të kaluarën Balde ishte pjesë e superligës së Kosovës ku luajti për ekipin e Drenicës dhe së fundmi Feronikelit!

Welcome PRINC2ë6ë

FC DRITA.

Postime të ngjajshme
Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale

Sport

Liverpool gati kontrata e reja për 6 yjet e tyre, disa nuk janë në listë

Sport

Zyrtare: Rahoveci prezanton përforcimin e ri i cili vjen nga Llapi

Sport

Zyrtare: Futbollisti shqiptar largohet nga Prishtina