Sport

Zyrtare: Futbollisti brazilian përforcon Dukagjinin e Klinës

Dukagjini i Klinës vazhdon të përforcohet për stinorin pranveror në Superligën e Kosovës.

Klubi nga Klina sot e ka zyrtarizuar ardhjen e një futbollisti brazilian, shkruan FrontOnline.

Bëhet fjalë për Vitor Hugo Leite Perusses, i cili i është bashkuar Dukagjinit për pjesën e mbetur të edicionit.

Më parë, Perusses është paraqitur në futbollin brazilian te Coinmbra, Nacional Atl.Muriae, Marilla, etj.

Njoftimi i plotë i Dukagjinit në “Facebook”:

“𝑽𝒊𝒕𝒐𝒓 𝑯𝒖𝒈𝒐 𝑳𝒆𝒊𝒕𝒆 𝑷𝒆𝒓𝒖𝒔𝒔𝒆𝒔 𝒑𝒋𝒆𝒔𝒆̈ 𝒆 𝐃𝐮𝐤𝐚𝐠𝐣𝐢𝐧𝐢𝐭, 𝒑𝒆̈𝒓 𝒑𝒋𝒆𝒔𝒆̈𝒏 𝒆 𝒎𝒃𝒆𝒕𝒖𝒓 𝒕𝒆̈ 𝒌𝒂𝒎𝒑𝒊𝒐𝒏𝒂𝒕𝒊𝒕

𝐾𝑙𝑖𝑛𝑒̈, 15 𝑗𝑎𝑛𝑎𝑟 2022 – 𝐸𝑑ℎ𝑒 𝑛𝑗𝑒̈ 𝑡𝑗𝑒𝑡𝑒̈𝑟 𝑓𝑢𝑡𝑏𝑜𝑙𝑙𝑖𝑠𝑡 𝑏𝑟𝑎𝑧𝑖𝑙𝑖𝑎𝑛 𝑖 𝑏𝑎𝑠ℎ𝑘𝑜ℎ𝑒𝑡 𝑘𝑙𝑢𝑏𝑖𝑡 𝑡𝑜𝑛𝑒̈.

Hugo në Klinë kishtë arritur gjatë muajit dhjetor të vitit që sapo lam pas, ndërkohë që ishtë aktivizuar në pjesen e dytë të ndeshjes ndaj Malishevës, e cila ishtë e fundit për stinorin vjeshtor. Ai ka bindur perfundimisht edhe drejtuesit e klubit tonë, që të nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi me të edhe për pjesën e mbetur të kampionatit. I lindur më 02 Maj 1996, njëzetepesë vjeçari luan në pozitën e mbrojtësit të djathtë, disa nga klubet me të cilat është paraqitur ne futbollin brazilian janë; “Coimbra”, “Nacional Atl. Muriaé”, “Marília”. Hugos i urojmë mirëseardhje dhe shumë suksese me klubin tonë“.

Related posts
Sport

Distria Krasniqi mëson kundërshtaren për finale – kjo është koha dhe mënyra si mund ta ndiqni finalen

Show BizzSport

Kjo është befasia që Cristiano ia bë Georginën në mes të Dubait

Sport

Me dy gola të shënuar mbyllet ndeshja miqësore Llapi – Neftchy

Sport

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

Leave a Reply

Your email address will not be published.