Sport

Zyrtare: Florent Hasani befason me skuadrën e re

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Florent Hasani, ka kompletuar transferimin te Hapoel Kfar Saba, shkruan Zeri.info.

Lajmi është bërë i ditur nga klubi izraelit, përmes një njoftimi në faqen e tyre zyrtare, duke mos zbuluar më shumë detaje nga marrëveshja.

23 vjeçari te Kosova ka regjistruar tetë paraqitje dhe ka shënuar një gol.

Futbollisti nga Vushtrria së fundmi ishte pjesë e skuadrës hungareze, Diosgyor, atje ku për tre sezone shënoi 13 gola dhe 7 asistime.

Hapoel Kfar Saba bën gara në elitën e futbollit të Izraelit.

Postime të ngjajshme
Sport

Sopi i kundërpërgjigjet fuqishëm Abedin Zekës, sqaron situatën e Traores

Sport

Agim Sopi transferon edhe një ish lojtar të Trepçës ’89 në Suedi, flet presidenti Abedin Zeka

Sport

Munishi i emocionuar nga Suharekasit

Sport

Komisioni i Garave ka hapur inicim disiplinor për skuadrën e Llapit