Sport

Zyrtare: FIFA publikon listën e kandidatëve për çmimin ‘Puskas’

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

FIFA sot ka publikuar listën e futbollistëve dhe futbollisteve të cilët kanë shënuar golat më të bukur të vitit.

Në këtë listë bëjnë pjesë edhe emra të njohur si Leo Messi, Ibrahimovic, Andros Townsend e shumë emra tjerë, shkruan Reporteri.net

Vitin e kaluar këtë çmim e kishte fituar anëtari i Liverpoolit, Mohamed Salah, anipse për shumkë kjo zgjedhje ishte jo e merituar.

Kjo është lista e plotë e kandidatëve potencial për ta fituar çmimin:
Ndryshe, favoritët kryesor për ta fituar janë, Andros Townsend, Zlatan Ibrahimovic dhe Fabio Quagliarella.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv