Sport

ZYRTARE: FC Prishtina transferon mesfushorin e shquar nga Kategoria Superiore

Klubi futbollistik Prishtina ka njoftuar se kanë arritur marrëveshje me mesfushorin e shquar nga Kategoria Superiore, Erando Karabeci.

Erando Karabeci, pas përvojës disa vjeçare në futbollin shqiptar duke korrur suksese të jashtëzakonshme personale dhe kolektive, arrin marrëveshje për bashkëpunim me kampionin aktual të Kosovës, FC Prishtina, thuhet në faqen zyrtare të klubit kosovar.

Për Karabecin, klubi i Prishtinës do të jetë i pesti në karrierën e tij, pasi më herët kishte mbrojtur ngjyrat e ekipeve si Partizani, Tirana, Kukësi e Teuta e Durrësit, ku me këtë të fundit arriti të shpallej kampion në sezonin e kaluar në Superioren e Shqipërisë.

Më poshtë e gjeni njoftimin e plotë të FC Prishtinës.

https://www.facebook.com/FCPrishtina/posts/10160085393778538

Postime të ngjajshme
Sport

Shkëlqen Asensio, Real Madridi mposht bindshëm Mallorcën

Sport

Ronaldo kalon Messin si futbollisti më i paguar

Sport

Valon Berisha publikon pamje të rënda të këmbës pas lëndimit

Sport

Lyoni triumfon me përmbysje ndaj Troyes, kjo është nota e Shaqirit pas golit të shënuar