Sport

Zyrtare: Faruk Statovci emërohet trajner i skuadrës së njohur kosovare

Faruk Statovci, është emëruar trajner i ri i KEK-ut.

Lajmin e ka komunikuar vetë skuadra, duke bërë të ditur se në sezonin e ri skuadrën do ta udhëheq kryetrajneri, Statovci.

Ndërkohë, ndihmës i Faruk Statovcit në bankinën e KEK-ut do të jetë Tahir Morina.

Postimi i plotë:

Drejtori sportiv, Enis Nasufi prezenton shtabin teknik të Fc Kekut në krye me Trajnerin, Faruk Statovci dhe Tahir Morina, për sezonin e ri 2021/22….
Na prift e mbara.

Faruki në sezonin që lam pas ka qenë trajneri i Bashkimit nga Koretini, i cili në lojën e fundit pësoi një humbje nga rivali direkt për inkuadrimin në Ligën e Parë, Rahoveci dhe kjo bëri që koretinasit të jenë ende pjesë e nivelit të tretë të garave.

Postime të ngjajshme
Sport

Kështu i pritën “Dardanët” ekipin olimpik të xhudos

Sport

Në sheshin e Prishtinës pritje madhështore për medalistet olimpike

Sport

Zyrtare: Ky do të jetë kundërshtari i Prishtinës në “play-off” nëse e kalon Bodo Glimtin

Sport

Përfundoi aventurën me Ukrainën, zbulohet pse u largua Andriy Shevchenko