Sport

Zyrtare: Etrit Berisha transferohet te kjo skuader

Etrit Berisha është transferuar tek Torino.

Portieri shqiptar, Etrit Berisha do ta vazhdojë karrierën tek Torino.

Berisha u transferua nga skuadra SPAL duke nënshkruar një kontratë me kohëzgjatje prej tre vitesh, përkatësisht deri në vitin 2024.

Portieri nga Prishtina ishte pjesë e Atalantas ku kishte mahnitur me paraqitjet e tij në Serie A dhe pastaj pati paraqitje të mira edhe për SPAL-in.

Ai do të bashkohet me reprezentuesit kosovarë, Samir Ujkani dhe Mërgim Vojvoda në Torino.

Postime të ngjajshme
Sport

Ardian Nuhiu se harron ndeshjen kundër Feyenoordit: Ja çka iu thash futbollistëve

Sport

EKSKLUZIVE: KF Onix arrin marrëveshje me ish-lojtarin e Llapit

Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale

Sport

Liverpool gati kontrata e reja për 6 yjet e tyre, disa nuk janë në listë