Sport

ZYRTARE | Edmond Turku prezantohet te Vushtrria

Stinori shumë i dobët i Vushtrrisë në Ligën e Parë ka bërë që klubi të aktivizohet për t’u forcuar në afatin kalimtar.

Vushtrriasit kanë arritur marrëveshje me mbrojtësin mitrovicas, Edmond Turkun, përcjellë Gazeta Olle.

Vushtrria pret që përvoja e Turkut do t’i kontribuojë bardhekaltërve në stinorin pranveror.

Vushtrria ka dimëruar në pozitën e fundit të Ligës së Parë me 11 pikë të tubuara.

Në 14 ndeshje, vushtrriasit kanë bërë dy fitore, pesë barazime dhe shtatë humbje.

Postime të ngjajshme
Sport

Futbollisti i njohur ndahet me skuadrën e Ulpianës

Sport

Drita merr rrugë për në Turqi, kampionët do t’i zhvillojnë katër ndeshje kontrolluese

Sport

Ja kush janë kandidatët kryesorë për ta zëvendësuar Lampardin te Chelsea

Sport

Chibueze rikthehet në futbollin kosovar, afër marrëveshjes me klubin e njohur