Sport

Zyrtare: Drita rinovon me njërin nga lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës

Astrit Fazliu ka vazhduar edhe për një vit kontratën me Dritën.

Kjo është bërë e ditur nga faqja zyrtare e Klubit Futbollistik “Drita”, shkruan Gazeta Olle.

Fazliu është njëri nga futbollistë kryesor të skuadrës ‘kaltërebardh’, ku edhe ka fituar dy herë titullin kampion me klubin, duke kontribuar jashtëzakonisht shumë në këtë sukses.

“Tash më besojë që të gjithë e din se çfarë klubi është DRITA dhe as që kam menduar dy herë pë të vazhduar. Më ngelet peng që nuk arritëm ta mbrojmë titullin këtë vit, andaj nuk mund të iki pa rikthyer titullin tek një klub që është klubi më korrektë dhe më profesionist se të gjitha klubet ku kam luajtur.
Faleminderit të gjithëve për besimin që kanë në mua, dhe do të mundohem që me punë dhe angazhimë ta shoërblej klubin me trofe në fund të vitit”, tha Fazliu pas vazhdimit të bashkëpunimit me Dritën.

Kujtojmë se “Intelektualët” para disa ditëve prezantuan edhe transferin e parë, mbrojtësin Përparim Islami.

Postime të ngjajshme
Sport

Elseid Hysaj mbetet në Serie A, gjen akordin me klubin e njohur

Sport

Ja çfarë kishte thënë Eriksen për Kosovën kur ishte në Prishtinë

Sport

Ish-mjeku i Eriksen, jep detajet tmerruese lidhur me futbollistin dhe tregon çfarë mund t’i ketë ndodhur

Sport

ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë