Sport

ZYRTARE: Drenica prezanton dy futbollistë

Drenica sot ka prezantuar dy përforcimet e reja, shkruan Gazetasheshi.com

Skuadra nga Skënderaji, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka prezantuar futbollistët Kreshnik Uka dhe Dardan Rugova.

“Uka luan në pozitën e sulmuesit të krahut dhe që nga dita e sotme është ven nën ‘urdhrat’ e trajnerit Bledar Devolli. Ndërkohë, edhe një sulmues tjetër zbarkon në Drenicë. Fjala është për ish-sulmuesin e Besës dhe se fundmi Vëllaznimit, Dardan Rogova. Ky i fundit gjithashtu është sulmues krahu dhe ka filluar menjëherë stërvitjet me grupin.”, ka shkruar FC Drenica.

 

Uka te Drenica është në formë huazimi për gjashtë muaj me mundësi vazhdimi të kontratës.

Drenica me tutje ka bërë të ditur se do të ketë edhe marrëveshje me disa futbollistë tjerë të spikatur, që do të përforcojnë skuadrën për pjesën pranverore të kampionatit.

Postime të ngjajshme
Sport

Ibrahim Dreshaj tregon klasin e tij, asiston në golin e dytë të Heerenveeen ndaj Feyenordit

Sport

Burreli i Samuel Nikajt triumfon pastër ndaj 2 Korrikut në Durrës

Sport

Kosova pritet të luajë miqësore me njërën nga këto tre shtete evropiane

Sport

Rahoveci prezanton gjashtë përforcimet e merkatos së janarit!