Sport

Zyrtare: Caktohet data dhe vendi për meçin Joshua – Usyk

Boksieri britanik dhe kampioni i botës, Anthony Joshua, do të ngjitet edhe një herë në ring për t’i mbrojtur titujt e fituar në kategorinë e rëndë, shkruan Zeri.info.

Fituesi i titujve IBF, WBA dhe WBO, më 25 shtator do të përballet me Alexander Usyk.

Për boksierin nga Ukraina kjo do të jetë hera e parë që do të luftojë për titull të kampionit të botës në kategorinë e rëndë.

Ky meç do të zhvillohet në “Tottenham Hotspur Stadium” të Londrës.

Postime të ngjajshme
Sport

Kështu i pritën “Dardanët” ekipin olimpik të xhudos

Sport

Në sheshin e Prishtinës pritje madhështore për medalistet olimpike

Sport

Zyrtare: Ky do të jetë kundërshtari i Prishtinës në “play-off” nëse e kalon Bodo Glimtin

Sport

Përfundoi aventurën me Ukrainën, zbulohet pse u largua Andriy Shevchenko