Sport

Zyrtare: ‘Blindohet’ edhe një futbollist nga Arbëria

Arbëria po vazhdon të tregohet shumë aktive gjatë kësaj merkato.

Skuadra nga Dobraja njofton se rinovuar kontratën e portierit Armend Miftarit, shkruan Gazeta Olle.

“Miftari në sezonin e fundit kanë luajtur tek KF Arbëria, ku do të vazhdojë angazhimin”, thuhet në njoftimin e klubit.

Mund të jetë një imazh i 3 persona dhe njerëz në këmbë

Gjatë ditës së sotme kuqezinjtë rinovuan edhe kontratën e portierit tjetër të skuadrës, Andi Thaqit.

Nga kuqezinjtë janë larguar disa futbollistë, mirëpo klubi nuk ka ndenjur duarkryq duke sjellur freski me transferime të reja dhe rinovime të kontratave.

Kujtojmë se Arbëria në edicionin 2021/22 do të garojë në Ligën e Parë të Kosovës, pasi nuk arriti të siguronte qëndrimin në Superligë edhe për një vit.

Postime të ngjajshme
Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale

Sport

Liverpool gati kontrata e reja për 6 yjet e tyre, disa nuk janë në listë

Sport

Zyrtare: Rahoveci prezanton përforcimin e ri i cili vjen nga Llapi

Sport

Zyrtare: Futbollisti shqiptar largohet nga Prishtina