Sport

Zyrtare: Besart Berisha bëhet me ekip të ri

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Futbollisti i mirënjohur nga Kosova, Besart Berisha, është bërë me skuadër të re.

34-vjeçari është prezantuar te skuadra e re Western United në Australi.

Berisha i bashkohet këtij ekipi pas një edicioni të dyshuar në Japoni te Sanfresse Hiroshima.

Sulmuesi nga Prishtina që prej vitit 2011 luan në Australinë e largët dhe ka ndryshuar disa skuadra derisa shkëlqimin kishte me Melburne Victory.

Kujtojmë që 34-vjeçari ka luajtur me Kombëtaren shqiptare 17 ndeshje ku ka shënuar edhe një gol.

Një ndeshje zyrtare e ka zhvilluar edhe me Kosovën nën drejtimin e Albert Bunjakut.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv