Sport

Zyrtare: Befason futbollisti kosovar, largohet nga klubi i njohur i Shqipërisë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Largohet pas një sezoni e gjysmë mesfushori Bler Thaçi.

I riu kosovar ka njoftuar sot mbylljen e bashkëpunimit me Besën dhe ka vetëm fjalë të mira.

20-vjeçari u aktivizua në 32 ndeshje me Besën dhe shënoi pesë gola në Kategorinë e Parë.

“Përshëndetje! Largohem nga KS BESA Kavajë, klubi kampion shqiptar, me falenderimet dhe mirënjohjen më të madhe për të gjithë ata që janë pjesë ekipit.

Faleminderit cunave, stafit, presidentit dhe të gjithë pa përjashtim, duke mos harruar edhe tifozët më të mirë që na kanë mbështetur çdoherë.

Vetëm ai që ka qenë pjesë e Besës e dinë që je pjesë e një familje të madhe. Ishte kënaqsi t’i mbroja ngjyrat verdh e zi të një ekipi të madh, siç është Besa. Shpresoj të ktheheni aty ku e keni vendin, në Superligë. Suksese”, shkruan Thaçi në llogarinë e tij në “Instagram”.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv