Sport

ZYRTARE: Basel bëhet edhe me një futbollist shqiptar

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Baseli vazhdon t’i besojë futbollistëve shqiptarë, ndërkaq është Orges Bunjaku sot ka nënshkruar kontratë profesionale me klubin zviceran.

18-vjeçari këtë sezon ka luajtur me U-21 të Baselit ku pas paraqitjeve të mira është shpërblyer me kontratë profesionale.

Bunjaku që luan si mesfushor ofanziv ka nënshkruar kontratë me Baselin deri më 2022.

Orges Bunjaku është pjesë e Kombëtares së Zvicrës U-21.

Pjesë e Baselit janë edhe kosovarët Edon Zhegrova Taulant Xhaka dhe Kemal Ademi.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv