Sport

Zyrtare: Barcelona ia shkëput kontratën Labinot Kabashit

Labinot Kabashit nuk është më futbollist i FC Barcelona.

Është klubi që ka reaguar përmes një postimi në llogarinë zyrtare në rrjetin social ‘Twitter’.

Barça ka njoftuar se vendim të dyanshëm, janë pajtuar të ndërpresin kontratën me futbollistin shqiptar.

“Barça dhe lojtari Labinot Kabashi kanë arritur marrëveshje për shkëputjen e kontratës së futbollistit me datën 5 tetor 2020. Barça i uron fat Kabashit”, shkruan klubi në Twitter.

Kabashi ishte pjesë e Barcelonës që nga viti 2010, kur i ishte bashkuar të rinjve të Barçës nga G. ManresaAi luajti pothuajse për të gjitha grup moshat e reja dhe ishte lojtar premtues, por lëndimet e shumta e dërguan deri në këtë pikë.

Kabashi tani është lojtar i lirë, është pa klub.

Postime të ngjajshme
Sport

Rrëfim i rrallë: Nuhiu tregon rivalët për titull, pse nuk po luajnë transferet e reja dhe problemin e madh që do e ketë Drita në pranverë

Sport

Nëntë ndeshje të mbetura, kjo është data kur mbyllet stinori vjeshtor në futboll

Sport

Kryetari i Lipjanit tregon pse Arbëria nuk po mund t’i luajë ndeshjet në stadiumin e qytetit

Sport

Liga e Veteranëve vjen sot me dy super ndeshje