Sport

Zyrtare: Barcelona e fton një futbollist shqiptar për ndeshjen e sotme

Sulmuesi i Shqipërisë, Rei Manaj është ftuar nga trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman për ndeshjen e sotme miqësore kundër Nastic, klubit nga kategoria e tretë e futbollit spanjoll.

Takimi i sotëm do të jetë i pari për Barcelonën e Koemanit në përgatitjet parasezonale dhe do të zhvillohet në orën 19:00 në Barcelonë.

Koeman e ka publikuar listën për këtë takim, e cila megjithatë mban emra shumë të panjohur për publikun. Në të mungon Lionel Messi, natyrisht, i cili është lojtar i lirë tani për tani, pasi marrëveshja me Barçën i skadoi më 30 qershor.

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Rei Manaj, për të cilin flitet se do t’i bashkohet një klubi të ri gjatë kësaj vere, është ftuar për këtë takim nga ekipi B i Barcelonës.

Postime të ngjajshme
Sport

Zyrtare: Ky do të jetë kundërshtari i Prishtinës në “play-off” nëse e kalon Bodo Glimtin

Sport

Përfundoi aventurën me Ukrainën, zbulohet pse u largua Andriy Shevchenko

Sport

Shkëndija emëron trajnerin e ri

Sport

Ballkani ‘befasohet’ në Turqi, takohet me drejtuesit e klubit të njohur