Sport

Zyrtare: Ballkanit i largohet një futbollist

Futbollisti i mirënjohur kosovar, Durim Gashi, është larguar nga skuadra e Ballkanit.

Mesfushori i ka ndarë rrugët me skuadrën “portokallezi” derisa lajmin e ka konfirmuar në një intervistë për Zeri.info.

Gashi për dy vite ka qenë pjesë e Ballkanit duke e dhënë edhe atomin e fundit sa herë që i është dhënë mundësia të aktivohet.

“Pas dy viteve të kaluara te Ballkani, po largohem nga klubi. Dua që ta falënderojë përzemërsisht presidentin e klubit, Arsim Kabashi dhe tifozët “Xhebrailat”. Tashmë jam futbollist i lirë dhe jam i hapur për oferta”, ka thënë Durim Gashi.

Gashi është 28-vjeçar dhe gjatë karrierës së tij, krahas Ballkanit, ai ka luajtur edhe me Rahovecin, Prishtinën, lirinë dhe Ferizajn.

Postime të ngjajshme
Sport

Dikur punëtor i ndërtimtarisë, tani firmos me Newcastle United

Sport

Premierliga vjen sot me ndeshje të mëdha

Sport

Në këtë vend dënoheni me dy vjet burg nëse s’mbani maskë

Sport

“El Clasico”: Këto janë formacionet e mundshme