Sport

Zyrtare: Ballkani bën goditjen e madhe, transferon mesfushorin nga skuadra turke

Ballkani ka bërë tjetër goditje për edicionin e ri.

Skuadra suharekase ka transferuar mesfushorin Arens Mateli.

21-vjeçari ka ardhur te Ballkani nga skuadra turke Akhisar.

Mateli ka nënshkruar kontratë tri vjeçare me skuadrën suharekase.

Njoftimi i plotë nga Ballkani:

Mirë se vjen Arens Mateli
Të dashur tifozë

Futboll Klub Ballkani njofton se Arens Mateli është zyrtarisht futbollist i skuadrës sonë.

Klubi ynë dhe mesfushori 21-vjeçar kanë arritur marrëveshjen për kontratën 3-vjeçare.

Mateli vjen nga ekipi turk i Akhisarspor, teksa në të kaluarën ka qenë pjesë e Tiranes dhe Kukësit në Shqipëri.

Klubi i Ballkanit i uron mirëseardhje lojtarit 21-vjeçar dhe shumë suksese me fanellën e klubit tonë.

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf