Sport

Zyrtare: Atletico Madrid e nis furishëm merkaton, transferon talentin brazilian

Kampionët e La Ligës, Atletico Madrid e ka zyrtarizuar transferimin e parë të merkatos së verës.

Atletico Madrid ka njoftuar se ka nënshkruarë me talentin brazilian, Marcos Paulo.

Atleti në komunikatën e lëshuar ka konfirmuar se Paulo ka nënshkrruarë për pesë vjet me “kuqebardhët”.

“Kemi arritur marrëveshje me një lojtar të ri. Braziliani ka nënshkruar për pesë vite. Marcos Paulo Costa do Nacimento është lojtar i ri i Atletico Madridit”, shkruhet në komunikatë.

20-vjeçari në kryeqytetin spanjoll vjen nga klubi brazilian i Fluminenses me të cilën edicionin e fundit ka shënuar tre gola e po aq asistime në 24 ndeshje.

Postime të ngjajshme
Sport

Edon Zhegrova e merr një superlajm

Sport

Aguero arrin te Barcelona dhe shpenzon gjysmë milioni euro për të blerë një veturë të re

Sport

Vëllaznimi bën goditjen e radhës në merkato

Sport

Interi vjen me lajmin e fundit për Christian Eriksen