Sport

ZYRTARE: Armend Dallku bëhet trajner i klubit nga Liga e Parë

Armend Dallku është emëruar trajner i Dukagjinit të Klinës

Ish-trajneri i Prishtinës do të jetë pasues i Severin Elezajt, i cili është larguar nga klubi, shkruan Reporteri.net

Dallku ka nënshkruar kontratë 1-vjeçare dhe këtë e ka bërë të ditur vetë klubi i Dukagjinit me anë të një njoftimi në faqen zyrtare.

Dukagjini edicionin e kaluar ishte pjesë e Superligës, por nuk arriti të mbijetonte dhe këtë vit luan në Ligën e Parë.

Ky është njoftimi i klubit:

Klinë 09 Tetor 2020

Dallku nga sot merr timonin e skuadres së Dukagjinit!

Pas largimit të trajnerit klinas Severin Elezaj, klubi tashmë ka arritur akordin me ish trajnerin e FC Prishtinës zt. Armend Dallku i cili do ta drejtoj skuadren tonë deri në fund të këtij sezoni. Pjesë e shtabit teknik të Dallku do të jetë edhe ish trajneri kondicional të FC Prishtina, Artan Luzi.

Klubi u dëshiron mirëseardhje dhe suksese në sfidat e përbashkëta.

Na priftë e mbara!

Postime të ngjajshme
Sport

Nëntë ndeshje të mbetura, kjo është data kur mbyllet stinori vjeshtor në futboll

Sport

Kryetari i Lipjanit tregon pse Arbëria nuk po mund t’i luajë ndeshjet në stadiumin e qytetit

Sport

Liga e Veteranëve vjen sot me dy super ndeshje

Sport

Situata me COVID-19 por përkeqësohet, kampionati rrezikon ndërprerjen, FFK me mjek shtesë në stadiume