Sport

Zyrtare: Arbëria vjen me një tjeter transferim

Arbëria po vazhdon me transferime duke përforcuar e skuadrën.

Së fundmi klubi ka shtuar në radhët e veta edhe qendër-sulmuesin Almedin Murati.

Murati sezonin e kaluar ishte pjesë e Ulpianës, ndërsa në të kaluarën ka qenë pjesë e shumë skuadrave të Superligës dhe Ligës së Parë.

Lajmin për transferimin e Muratit e ka bërë të ditur vetë klubi i Arbërisë përmes një postimi në llogarinë e tyre në Facebook.

Arbëria ka qenë aktive këtë afat kalimtar, ku kërkon rikthimin në Superligë.

Postime të ngjajshme
Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale

Sport

Liverpool gati kontrata e reja për 6 yjet e tyre, disa nuk janë në listë

Sport

Zyrtare: Rahoveci prezanton përforcimin e ri i cili vjen nga Llapi

Sport

Zyrtare: Futbollisti shqiptar largohet nga Prishtina