Sport

Zyrtare: Arbëria vazhdon bashkëpunimin edhe me një futbollist

Arbëria po vazhdon të tregohet shumë aktive gjatë kësaj merkato.

Skuadra nga Dobraja njofton se rinovuar kontratën e portierit Andi Thaqi, shkruan Gazeta Olle.

“Thaqi në sezonin e fundit kanë luajtur tek KF Arbëria, ku me përvojen e tij do të ndihmojë klubin në stinorin e ri”, thuhet në njoftimin e klubit.

Mund të jetë një imazh i 2 persona dhe njerëz në këmbë

Nga kuqezinjtë janë larguar disa futbollistë, mirëpo klubi nuk ka ndenjur duarkryq duke sjellur freski me transferime të reja dhe rinovime të kontratave.

Kujtojmë se Arbëria në edicionin 2021/22 do të garojë në Ligën e Parë të Kosovës, pasi nuk arriti të siguronte qëndrimin në Superligë edhe për një vit.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita shpërthen ‘bombën’, zyrtarizon transferimin e radhes

Sport

Munishi e uron emërimin e Begollit si trajneri i Vëllaznimit

Sport

Ja në sa ora do të parakalojnë në sheshin “Nënta Tereza” xhudistet kosovare

Sport

Ballkani sot luan miqësoren e radhës, ja me kë takohet