Sport

ZYRTARE: Arbëria prezanton sulmuesin e dytë për sot

Arbëria vazhdon të përforcohet për edicionin e ri 2021/22, ku garat do t’i zhvillojë në Ligën e Parë.

Prezantimi i radhës te skuadra nga Dobraja është sulmuesi Altin Vojvoda, shkruan Gazeta Olle.

21-vjeçari në sezonin e kaluar ka luajtur te Vjosa dhe që nga sezoni i ri do të djersitë fanellën e Arbërisë.

Kuqezinjtë gjatë ditës së sotme zyrtarizuan edhe transferimin e sulmuesit Egzon Krasniqi.

Arbëria gjithashtu ka rinovuar me dy futbollistë, bëhet fjalë për Hysen Bytyqin dhe Fidan Bahtirin.

Kujtojmë se gjatë ditës së djeshme Arbëria transferoi mbrojtësin e njohur Fidan Gërbeshi, dhe rinovoi me Labinot Ibrahimin.

Ndërsa largimin nga dobrajasit, dje e konfirmoi Almir Kryeziu, i cili do të lë zbrazëti të madhe te kjo skuadër duke i ditur aftësitë e tij.

Postime të ngjajshme
Sport

Eksperti i jep shpresë Eriksenit: Mund të luajë me një kusht

Sport

Astrit Selmani, i pari që e realizon “hat-trick” në Conference Leauge

Sport

“Bombardon” përsëri Muriqi, realizon gol të bukur në miqësore me Lazion

Sport

EKSKLUZIVE: Agon Llugiqi bëhet me ekip të ri