Sport

Zyrtare: Arbëria përforcon edhe më shumë mbrojtjen

Arbëria ka vazhduar me përforcime cilësore në repartin defensivë,

Skuadra e rënë nga elita e futbollit kosovar në Ligën e Parë, Arbëria ka nënshkruar me Rilind Gërbeshin.

Për mbrojtësin është një rikthim te Stuhia e Kuqe, pasi edhe më parë kishte luajtur për kuqezinjtë për katër vite.

Gërbeshi i cili së fundmi ishte pjesë e Ulpianës, ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me Arbërinë.

Postimi i plotë i klubit lipjanas:

Rilind Gërbeshi rikthehet tek Stuhia e Kuqe

KF ARBËRIA arrin marrëveshje me mbrojtësin Rilind Gërbeshi i cili në të kaluarën ka qenë pjesë e Arbërisë për 4 vite, ndërsa në stinorin e fundit ka luajtur tek KF Ulpiana.

KF Arbëria dhe Gërbeshi kanë firmosur marrëveshje me kohëzgjatje dy vjeqare me mundësi vazhdimi.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar