Sport

Zyba i befasuar me kushtet fenomenale në Hungari

Prishtina ka debutuar në Champions League këtë vikend ku u ndesh me Ferencvarosin në sfidën e parë që u zhvillua në Hungari.

Mesfushori i Prishtinës, Qendrim Zyba, i cili luajti gjithë ndeshjes, ka thënë se kushtet ku u zhvillua ndeshja ishin të jashtëzakonshme duke pretenduar në stadium, shkruan gazeta olle, transmeton Demokracia.com.

“Ne jemi befasuar me stadiumin dhe kushtet. Këtu mund të luash 120 minuta dhe nuk të humb freskia”.

Edhe pse Prishtina pësoi humbje nga skuadra hungareze, prapë se prapë Zyba ka konsideruar se është përvojë e mirë”.

Mund të jetë një imazh i 3 persona, personat duke marrë pjesë në sporte, njerëz në këmbë dhe bar

“Për karrierën time është një përvojë e mirë, sepse ndeshja ka qenë e fortë dhe shpresojë që do të kemi më shumë kësi lloj ndeshje”.

Ferencvaros e mposhti Prishtinën me rezultat 3:0.

Prishtina e pret skuadrën hungareze më 13 korrik në “Fadil Vokrri”.

Postime të ngjajshme
Sport

Ardian Nuhiu se harron ndeshjen kundër Feyenoordit: Ja çka iu thash futbollistëve

Sport

EKSKLUZIVE: KF Onix arrin marrëveshje me ish-lojtarin e Llapit

Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale

Sport

Liverpool gati kontrata e reja për 6 yjet e tyre, disa nuk janë në listë