EURO 2020

Zvicra – Spanja, formacionet e mundshme

Zvicra do të përballet me Spanjën në kuadër të çerekfinales.

Zvicra do të përballet me Spanjën në çerekfinale të “Euro 2020”, shkruan lajmi.net.

Këto dy Kombëtare janë përballur gjithsej 22 herë, ku prej tyre Spanja ka 16 fitore, Zvicra një fitore dhe pesë herë këto Kombëtare janë ndarë baras.

Për Zvicrën mungesë e madhe do të jetë Granit Xhaka i cili do të mungojë shkaku i suspendimit të kartonëve. Spanja në anën tjetër ka skuadër të kompletuar dhe nuk ka mungesa.

Mirëpo, në rast të ndëshkimit, Zvicra do të jetë në gjysmëfinale pa: Akanji, Elvedi, Embolo, Gavranović, Mbabu, Rodríguez, Schär ndërsa tek Spanja, Jordi Alba, Busquets, Pau Torres, Rodri.

Formacionet e mundshme të Kombëtareve.

Zvicra: Sommer; Elvedi, Akanji, Rodríguez; Widmer, Freuler, Zakaria, Zuber; Shaqiri; Embolo, Seferović

Spanja: Unai Simón; Azpilicueta, Eric García, Laporte, Alba; Koke, Busquets, Pedri; Sarabia, Morata, Ferran Torres

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020