Sport

Zvicra siguron biletën për Kampionatin Botëror, Italia mbetet në play-off

Zvicra ka shënuar fitore të thellë ndaj Bullgarisë me rezultat 4-0, ndërsa Italia nuk ka mundur të marr më shumë se një barazim ndaj Irlandës si mysafir (0-0).

Kombëtarja e Zvicrës është kualifikuar direkt në kampionatin botëror që do të mbahet në Katar në vitin 2022.

Helvetikët e mposhtën me rezultat 4-0 Bullgarinë.

Golat për Zvicrën i shënuan Okafor në minutën e 48-të, Vargas në minutën e 57-të, Itten për 3-0 e shënoi në minutën e 72-të, teksa golin e fundit Freuler në minutën e 90+1.

Në anën tjetër Italia nuk arriti të shënojë, duke mbetur e dyta në grup pas Zvicrës, ku përmes play-offit do ta kërkojë kualifikimin tutje.

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme