Sport

Zvicra publikon listën për Kampionatin Evropian, ja sa shqiptarë janë ftuar

Kombëtarja e Zvicër do të marrë pjesë në Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Zvicra ka publikuar listën e zgjeruar të lojtarëve të grumbulluar për të përfaqësuar shtetin në “Euro 2020“.

Në 29 emrat e grumbulluar nga selektori i Zvicrës, Vladimir Petkovic, figurojnë emrat e 4 shqiptarëve.

Shqiptarët që do të luajnë për kombëtaren zvicerane janë: Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Andi Zeqiri dhe Mehmedi

Ja lista e plotë e lojtarëve të gurmbulluar:

Portierë: Kobel, Mvogo, Omlin, Sommer.

Mbrojtësit: Akanji, Benito, Cömert, Elvedi, Lotomba, Mbabu, Omeragic, Rodriguez, Schär, Widmer.

Mesfushorët dhe sulmuesit: Embolo, Fassnacht, Edimilson, Freuler, Gavranovic, Mehmedi, Ndoye, Seferovic, Shaqiri, Sow, Vargas, Xhaka, Zakaria, Zeqiri, Zuber.

Postime të ngjajshme
Sport

Mici flet nga Tirana

Sport

Shkëndija nënshkruan kontratë profesionale me mesfushorin 17-vjeçar

Sport

Zyrtare: Trepça ’89 ndahet me futbollistin e njohur

Sport

Tjetër futbollist konfirmon largimin nga Trepça ’89