Sport

Zurich e huazon Kryeziun tek skuadra tjetër zvicerane

Mbrojtësi, Mirlind Kryeziu, është larguar nga skuadra e Zurichut.

Kryeziu është huazuar në SC Kriens deri në fund të sezonit 2020-21. Kjo skuadër po lufton për mbijetesë në Challenge League.

Kosovari bëri 59 paraqitje me Zurich që nga dita e debutimit në vitin 2017, duke shënuar dy gola dhe dy asistime.

Vlera e 24-vjeçarit në “Transfermarkt” shkon deri në 500 mijë euro.

Postime të ngjajshme
Sport

“Toki” flet për fitoren e Prishtinës në Mitrovicë

Sport

“Qeqa” e komenton fitoren e Dritës ndaj Besës

Sport

“Bomba” e mbrëmjes: Xhevdet Shabani mund të largohet nga Drita?

Sport

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin